Tydzień z Internetem 2013 czas zacząć!

18 marca 2013 r.: Jakie dźwięki można wydobyć ze szklanek z wodą? Gdzie znaleźć internetową mapę nieba? Jakie rozwiązania technologiczne sprawiają, że w Internecie można surfować nawet w... rękawicach bokserskich? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, poznają już za kilka dni mieszkańcy całej Polski, którzy wezmą udział w ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”. Dzięki niej przekonają się, jakie możliwości dają nowoczesne technologie, co można znaleźć w Internecie i dlaczego warto z niego korzystać.

tl_files/pliki/news/logo Tydzien z Internetem.png„Tydzień z Internetem” odbędzie się w dniach 18-24 marca. W jego poprzednich dwóch edycjach wzięło udział ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów (w tym 15 tysięcy w Polsce). Akcję, koordynowaną przez sieć organizacji Telecentre-Europe, aktywnie wspiera Neelie Kroes, Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i Komisarz Unii Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej.

Koordynatorami polskiej edycji „Tygodnia z Internetem” są: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo (FPMiINR) i Stowarzyszenie Miasta w Internecie (SMWI). Europejskimi partnerami kampanii są natomiast firmy UPC i Microsoft, które wspierają jej realizację także w Polsce.

Podczas „Tygodnia z Internetem” mieszkańcy całej Polski będą mogli wziąć udział 
w spotkaniach zachęcających do odkrywania możliwości Internetu. Spotkania odbędą się w bibliotekach, szkołach, domach kultury, pracowniach komputerowych, a także w innych instytucjach posiadających komputery z dostępem do Internetu. Zorganizują je także stowarzyszenia oraz wolontariusze - „Latarnicy Polski Cyfrowej”. (Wykaz instytucji, organizacji, a także „Latarników”, którzy zorganizują spotkania, jest dostępny na stronie www.biblioteki.org; organizatorzy cały czas mogą zgłaszać swój udział w kampanii).

Spotkania będą okazją do dobrej zabawy, integracji i poznawania możliwości Internetu. Zostaną zorganizowane w oparciu o scenariusze przygotowane przez koordynatorów kampanii, a w ich przeprowadzeniu pomogą wolontariusze Orange Polska i ZHP.

Wróć