Włącz się w "Tydzień z internetem 2012"!

Koalicja „Dojrz@łość w sieci” objęła patronatem akcję „Tydzień z Internetem 2012!”

Warszawa 20 lutego 2012 r.:Biblioteki, szkoły, domy kultury, pracownie komputerowe i instytucje oferujące publiczny dostęp do Internetu mogą włączyć się w międzynarodową kampanię „Tydzień z Internetem”, która rozpocznie się 26 marca. Aby do niej przystąpić, wystarczy zorganizować spotkanie dla dzieci, rodziców i dziadków, które pozwoli na ich integrację i poznanie możliwości Internetu.

"Tydzień z Internetem" to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową Telecentre-Europe. Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Na potrzeby kampanii zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, dzięki któremu będzie można dowiedzieć się, ile osób weźmie w niej udział w poszczególnych krajach. W ubiegłym roku w "Tydzień  z Internetem" włączyło się ponad 112 tysięcy osób z blisko 30 krajów, w tym niemal  7 tysięcy z Polski (zajęliśmy czwarte miejsce). 

Temat przewodni tegorocznej kampanii to aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa. Koordynatorem polskiej edycji jest ponownie Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). Aby zachęcić do udziału w akcji i ułatwić organizację spotkań podczas „Tygodnia z Internetem”, fundacja przygotowała specjalne scenariusze – konkretne pomysły na spotkania integrujące trzy generacje:

  1. "Zasadź drzewo w Internecie" to spotkanie polegające na stworzeniu drzewa genealogicznego rodziny za pomocą narzędzi internetowych.
  2. "W 80 minut dookoła świata" to wirtualna podróż po wielu kontynentach.
  3. "Rozgrzewka przed EURO 2012" to turniej wiedzy o piłce nożnej wykorzystujący zasoby internetowe.

Scenariusze, a także pozostałe informacje, jak włączyć się w „Tydzień z Internetem”, są dostępne na stronie www.biblioteki.org.

Akcji "Tydzień z Internetem" będzie towarzyszył także konkurs "Co trzy głowy to nie jedna!", dla instytucji, które włączą się w kampanię. Zadanie będzie polegać na przygotowaniu multimedialnej relacji ze spotkania. Do konkursu będzie można zgłosić się między 31 marca a 30 kwietnia. Przewidziane są atrakcyjne nagrody: dla instytucji, uczestników spotkań i wolontariuszy, ufundowane przez firmy Microsoft i UPC Polska.

Wróć